Odzież na motocykle i quady wykorzystywane w przemyśle – jak wybrać?

odzież motocyklowa

Myślisz o rozpoczęciu motorowej przygody, ale nie wiesz, od czego zacząć i jaki sprzęt wybrać? Oto poradnik.

Zanim zaczniemy jeździć na motorze, musimy się dobrze przygotować. Przyda nam się specjalistyczne ubranie. W jaki sposób należy ubrać się na motor? Przede wszystkim tak, by zapewnić sobie bezpieczeństwo. Jazda bez ochronnego ubioru może być bardzo ryzykowna. Obowiązkowym elementem jest kask np. kask agv lub kask klim. Choć kask jest absolutnym minimum, to lepiej nie wsiadać na motor w normalnym ubraniu. Kask nie chroni bowiem pozostałych części ciała. Przez co nawet drobny incydent może skończyć się nieciekawie.

Warto pomyśleć o kombinezon motocyklowy, zapewnia on wysoki stopień ochrony. Jednak, jeśli dopiero zaczynamy swoją przygodę z motorem i nie mamy zbyt dużego budżetu, możemy kupić też samą kurtkę motocyklową. Zazwyczaj jest ona wykonana ze skóry naturalnej albo z innych materiałów. Zazwyczaj jest ona wzmocniona na ramionach czy łokciach. Spodnie na motor to kolejny z elementów. Warto zadbać również o ochronę nóg, kupując spodnie na motor. Tutaj mamy do wyboru spodnie na motor w postaci spodni skórzanych lub tekstylnych. Grunt, by były one wygodne. Najlżejszym ze wspomnianych materiałów będzie tekstylny. Chroni on jednak mniej niż grubsze materiały. Możemy też postawić na jeansy motocyklowe. Jest to wariant, który dodatkowo jest wzmocniony np. na kolanach, czy kości ogonowej. Za to najbezpieczniejszym wyborem będą spodnie skórzane. Są one odporne na przetarcia i bardzo wytrzymałe. Mogą być jednak nieco niewygodne, ale na pewno przetrwają wiele lat. Wybierając spodnie, mogą być to np. spodnie danise.

Kolejny element to buty motocyklowe, możemy wykorzystać zwyczajne, codzienne buty, ale jeśli cenimy bezpieczeństwo, to warto wybrać te specjalnie przeznaczone dla motocyklistów. Buty powinny być odpowiednio dobrane pod kątem rozmiaru. Powinny stabilizować stopę, zwłaszcza piętę. Jak również posiadać wzmocnienia.

Dodaj komentarz