Na jakie oryginalne rodzaje drzwi warto postawić w wykończeniu wnętrz?

drzwi wejściowe

Oryginalna stolarka drzwiowa wpływa na długoterminową wartość nieruchomości oraz na komfort użytkowania pomieszczeń, na prywatność, koszty eksploatacyjne ze względu na lepsze utrzymywanie ciepła w lokalu. Poniżej znajdziesz informacje o wielu interesujących rozwiązaniach na drzwi wewnętrzne do nowoczesnych aranżacji i podejmiesz szybciej decyzje o wyborze. Ocenisz też najważniejsze właściwości dobrej stolarki drzwiowej pochodzącej od wyspecjalizowanego producenta.

Jakie normy muszą spełniać producenci drzwi i dlaczego właściwości stolarki drzwiowej mają tak duże znaczenie?

Praktycznie każdy producent drzwi wewnętrznych musi spełniać konkretne normy techniczne dla stolarki. Najważniejsze właściwości do utrzymania to wysoka izolacja termiczna określana przez parametr U, współczynnik przenikania ciepła. Im niższy wskaźnik, tym lepiej dla użytkownika. To oznacza, że drzwi zwyczajnie nie przepuszczają energii. To szczególnie istotna cecha, jeżeli model wychodzi na zewnątrz, stanowi wejście główne do nieruchomości. Na współczynnik przenikania ciepła wpływa nie tylko materiał wykonania produktu, ale nawet sposób konstrukcji, proces produkcyjny, montaż, optymalizacja skrzydła. Z tego powodu warto rozmawiać o instalacji z prawdziwymi ekspertami. Drzwi, które przepuszczają ciepło zwyczajnie się nie opłacają, szczególnie w rzeczywistości, która coraz bardziej stawia na zachowanie rygorystycznych norm ekologicznych zgodnych z polityką FIT 55 Unii Europejskiej.

Czy możesz dopasować drzwi przeznaczone do samodzielnego malowania?

Producenci drzwi pokojowych coraz częściej obsługują klientów nie do końca zdecydowanych na aranżację, ale już kończących wykończenie nieruchomości. W takim przypadku możesz wykorzystać drzwi wewnętrzne przeznaczone do samodzielnego malowania lub do oklejenia tapetami samoprzylepnymi, grafikami, nawet w skrajnym przypadku dziełami sztuki, plakatem. Taka stolarka przekłada się na większą kreatywność wykończenia, w niczym nie ogranicza układu nieruchomości, stanowi gratkę dla klientów/inwestorów kreatywnych. Producenci drzwi w Polsce doskonale rozumieją trendy w nowoczesnym budownictwie i to przekłada się na coraz więcej oryginalnych modeli.

Jakie właściwości drzwi warto przeanalizować od absolutnych podstaw przed zakupem?

  • jak już zaznaczono wyżej współczynnik przenikania ciepła to krytyczna właściwość,
  • kolejny punkt do rozpatrzenia to izolacja akustyczna, szczególnie istotna właściwość w mieszkaniach przeznaczonych na wynajem,
  • odporność stolarki na uszkodzenia mechaniczne, zarysowania, uderzenia, czy materiał nie odbarwia się i zachowuje pierwotny wygląd przez lata,
  • sposób montażu i właściwe ustawienie drzwi w taki sposób, żeby uzyskały maksymalną płynność,
  • designerski wygląd, ewentualne wprowadzenie elementów ozdobnych przez producenta,
  • czy drzwi wewnętrzne występują w uzupełniającym komplecie z drzwiami zewnętrznymi,
  • czy producent zapewnia montaż, serwis, doradztwo, wizualizacje, inspiracje.

Czy warto sensownie podejść do aranżacji?

Stolarka drzwiowa to tak naprawdę jednorazowa, zdecydowanie długoterminowa inwestycja, więc poświęć jej chwilę.

 

Dodaj komentarz