Druk cyfrowy a druk offsetowy

drukarnia cyfrowa

Reklama w ostatnich latach stała się niezwykle ważna i tak naprawdę korzysta z niej każda firma która chce zaistnieć na rynku i wybić się na tle konkurencji. Firmy reklamują swoje usługi, ale również produkty jakie mają w swojej ofercie. Najczęściej spotykaną metodą reklamy jest stosowanie takich produktów jak gadżety reklamowe ich zadaniem jest docieranie do jak największej grupy osób, Gadżety reklamowe z nadrukiem trafiają najczęściej do pracowników firmy których zdaniem jest reklama firmy właśnie w taki sposób ale również do zadowolonych klientów, a także kontrahentów.

Inną metodą reklamy firmy są oczywiście tradycyjne ulotki, plakaty, banery broszury czy jeszcze inne tego typu nośniki. Możemy je wydrukować w zasadzie w każdej profesjonalnej drukarni, w ostatnich latach każda drukarnia stawia przede wszystkim na druk cyfrowy, który jest obecnie najpopularniejszy i  służy głównie właśnie do produkcji materiałów reklamowych, takich jak ulotki, katalogi broszury czy plakaty i wizytówki. Największą zaletą jest szybkość druku, a tym samym szybka realizacja zamówień, a także niskie nakłady i koszt wydruków, a przy tym również możliwość spersonalizowania każdej strony Dzięki personalizacji możliwe jest drukowanie ponumerowanych stron, a także winietek na stoły.

Co to jest druk cyfrowy

Rozwój technologii idzie cały czas do porodu i zmienił się diametralnie w ciągu kilku ostatnich lat. Czas kiedy pracownik drukarni stał przy maszynie i poświęcał sporo czasu aby wydrukować plakat bądź kilka broszurek już dawno minęły.  Proces drukowania w ostatnich latach przeszedł naprawdę ogromną ewolucję.  Jednym z większych odkryć jest właśnie druk cyfrowy, który umożliwia odtworzenie i wydrukowanie obrazu zaprojektowanego na laptopie na papierze foli bądź innym nośniku.  Obraz przesyłany jest bezpośrednio z komputera na drukarkę a następnie drukowany na wybranym materiale.  Zastosowanie druku cyfrowego jest ogromne. Wykorzystywany jest on przede wszystkim do drukowania materiałów reklamowych jak ulotki plakaty broszury czy wizytówki. Znajduje on jednak także wiele innych zastosowań. Niestety nie zawsze sprawdza się on przy drukowaniu dużych nakładów ponieważ może być to bardzo kosztowne, Wówczas zdecydowanie bardziej opłaca się postawić na druk offsetowy.

Różnie między drukiem cyfrowym a drukiem offsetowym

Druk offsetowy zdecydowanie lepiej sprawdza się przy drukowaniu dużych nakładów, warto również zwrócić uwagę na to, że druk cyfrowy może mieć nieco mniejszą rozdzielczość niż offset. Jeżeli zamierzamy udać się do drukarni w celu wydruku materiałów reklamowych i stoimy przed wyborem druku cyfrowego i druku offsetowego powinniśmy wiedzieć jakie są główne różnice pomiędzy tym dwoma drukami. Pierwszą widoczną różnicą jest różnica w kolorach. W druku cyfrowym możemy zastosować również wiele kolorów dodatkowych i przestrzeń barw jest zdecydowanie większa.  Drugą również istotną różnicą jest  nakład oraz koszty. Druk cyfrowy zdecydowanie bardziej opłaca się przy mniejszych nakładach natomiast druk offsetowy jest bardziej opłacalny przy większych nakładach.

Dodaj komentarz