Wilgoć w piwnicy – jak się jej pozbyć?

grzyb w piwnicy

Masz duży dom z piwnicą, ale boisz się problemu, jakim jest grzyb w piwnicy? To powszechny problem, który dotyka zarówno nowych nieruchomości, jak i tych nieco starszych. Na szczęście jest wiele sposobów, które pozwalają na pozbycie się wilgoci z piwnicy. Przede wszystkim zadbaj o odpowiednią termoizolację budynku i wentylację. Dzięki temu unikniesz pojawiania się grzyba na ścianach i podłogach – także w piwnicy.

Grzyb w piwnicy to Twój aktualnie największy problem? W takim razie reaguj od razu i nigdy nie zwlekaj. Do zażegnania problemu potrzebujesz przede wszystkim: dmuchaw grzewczych, osuszaczy kondensacyjnych, środków gruntujących oraz preparatów neutralizujących grzyby i pleśń. Oczywiście lepiej zapobiegać występowaniu problemów z wilgocią w piwnicach, dlatego odpowiednio wcześnie zamontuj wydajny system wentylacji oraz zaizoluj budynek.

Grzyb i wilgoć w piwnicy – skąd się bierze?

Ze względu na to, iż piwnica znajduje się tuż na linii gruntu – to pomieszczenie jest najbardziej narażone na pojawianie się wilgoci oraz grzyba i pleśni. Pamiętaj, że wilgoć w piwnicy jest niebezpieczna dla zdrowia wszystkich mieszkańców nieruchomości. Głównie z tego względu warto zapobiegać jej występowaniu, a w razie potrzeby prowadzić działania pozwalające na pozbycie się problemu w krótkim czasie.

Wilgoć w piwnicy oraz grzyb pojawia się najczęściej wtedy, kiedy budynek nie jest odpowiednio zaizolowany oraz uszczelniony. Słaba wentylacja oraz stale podnoszące się wody gruntowe to kolejne powody, które generują wilgoć w piwnicy.

Dodaj komentarz