Posadzki z żywicy – charakterystyka

posadzki epoksydowe

Czy wiesz, że podłoga, która jeszcze do niedawna stosowana była jedynie w warsztatach, fabrykach i sklepach, jest dzisiaj najbardziej pożądana w gronie prywatnych inwestorów, którzy urządzają własne mieszkania? Okazuje się, że posadzki epoksydowe, które wykorzystywano ze względu na doskonałą funkcjonalność i trwałość, zostały docenione, a wymienia się również ich walory estetyczne.

Podłogi z żywicy to również posadzki dekoracyjne, jakie z powodzeniem można stosować nawet w reprezentacyjnych salonach. Do masy wystarczy dodać drobinki kwarcu, które będą pięknie mienić się w świetle. Taka podłoga może być także barwiona na dowolny kolor.

Warto oczywiście wspomnieć o cechach praktycznych takiej podłogi. Jest ona idealnie trwała, nie rysuje się, nie pęka, nie działa na nią woda, wilgoć, wysokie ani niskie temperatury. Do tego w łatwy sposób udaje się ją utrzymać w czystości. Jest idealnie gładka, ale jednocześnie antypoślizgowa.

Światowi projektanci wnętrz doceniają podłogę tego rodzaju za uniwersalny charakter i ponadczasowość. Z powodzeniem sprawdzi się w aranżacjach klasycznych, nowoczesnych, ale też tych retro, skandynawskich, glamour, a nawet loftowych.

Liczą się również koszty takiej inwestycji i trzeba przyznać, że inwestycja w posadzkę epoksydową wykazuje znowu szereg pozytywów. Ta podłoga nie jest droga, kosztuje mniej niż drewniany parkiet, a wykazuje doskonałą jakość. Do tego można ją położyć samodzielnie, dzięki czemu oszczędza się na braku konieczności wynajmowania profesjonalnej ekipy.