Ozonowanie samochodów – czy to ma sens?

Ozonowanie stało się coraz bardziej popularne, nie tylko w świetle ostatnich, pandemicznych zdarzeń. Zwiększyła się świadomość ekologiczna i zdrowotna Polaków. Lepiej dbamy o swojej zdrowie i coraz częściej przeciwdziałamy rozwojowi nie tylko chorób cywilizacyjnych. Dlatego oczyszczając nasze domy i mieszkania z bakterii, wirusów, alergenów czy pleśni, nie możemy zapomnieć o czyszczeniu naszych aut, w których często spędzamy kilka godzin, przemieszczając się w ciągu dnia.

Dlaczego ozonowanie samochodu jest takie ważne?

Samochód to przestrzeń, w której spędzamy sporo czasu. Dodatkowo zbiera się tam dużo bakterii i wirusów, które dostają się do wewnątrz. Samo dokładnie sprzątanie nie wystarczy, warto raz na jakiś czas skorzystać z generatora ozonu i uprzątać przestrzeń. Dodatkowo jest to dobry zabieg dla naszej klimatyzacji, gdzie często rozwijają się pleśnie i grzyby. Takie działanie przeprowadzone przez ozonator raz na pół roku oczyści nasz samochodów ze wszystkich alergenów i pozwoli nam utrzymać lepszą kondycję zdrowotną.

Jak działa ozonowanie?

Narzędzie, jakim jest generator ozonu n1668, pozwala na wykorzystanie naturalnych właściwości ozonu, które dezynfekują i odkażają. Szeroko jest stosowany do oczyszczania przestrzeni szpitalnych i odkażania narzędzi chirurgicznych. Ozon występuje w sposób samoczynny w atmosferze, jednak jego duże stężenie może być niebezpieczne, dla żywych organizmów. Dlatego stosując ozonowanie należy pozostawić narzędzie wewnątrz samochodu, a samemu opuścić wnętrze. Jest to bardzo prosty proces, który wymaga bezpieczeństwa i zachowania kilku zasad ostrożności.

Jak poprawnie ozonować wnętrze samochodu?

Jak pisaliśmy, nie jest to trudne. Wystarczy odsunąć fotel pilota i ustawić za nim urządzenie. Włączyć określony program i gotowe. Podczas ozonowania wszystkie szyby powinny być zamknięte, gdy ozonowanie dobiegnie końca, należy auto porządnie wywietrzyć. Jeśli mamy taką możliwość dobrze jest zostawić uchylone szyby jeszcze przez parę godzin, musimy mieć pewność, że nie ma już w nim dużego stężenia ozonu, który może być niebezpieczny dla naszego zdrowia.