Na czym polega przewaga robotów spawających nad spawaniem ręcznym?

roboty spawalnicze

Spawanie zrobotyzowane zostało początkowo opracowane pod koniec lat siedemdziesiątych w Japonii i od tego czasu robot spawalniczy podbija sukcesywnie różne zakątki świata, w tym Polskę. Jednak warto zauważyć, że pierwszy robot spawający był bardzo wyspecjalizowany i niezbyt często spotykany.

Dzisiejsze roboty spawalnicze znacznie różnią się od swoich wcześniejszych modeli, co jest dobre dla ich użytkowników końcowych. Warto jednak zauważyć, iż choć roboty spawające stały się naprawdę popularne, spawanie ręczne jest nadal dość powszechne.

Dlaczego roboty spawalnicze mogą okazać się lepszym rozwiązaniem niż praca manualna?

Jeśli chodzi o zrobotyzowane stanowisko spawalnicze w stosunku do spawania ręcznego – warto wskazać na kilka szczególnych zalet, które daję mu przewagę.

Poprawa jakości pracy a robotyzacja spawania

Nawet najbardziej utalentowani spawacze spawają części z pewną zmiennością. Chociaż różnice te są często nieistotne, to warto jednak zauważyć, że robotyzacja spawania pozwala producentom na poprawę spójności i jakości wyrobów metalowych. Wdrażając zrobotyzowane rozwiązania spawalnicze, producenci mogą zapewnić klientom wysokiej jakości części, które spełniają lub nawet przewyższają wymagane specyfikacje.

Automatyzacja spawania a wydłużony czas cyklu

Wydłużony czas cyklu przekłada się na większą liczbę części na godzinę. W zależności od części, automatyzacja spawania może pozwolić wyprodukować nawet do 3 razy więcej części na godzinę w porównaniu do tego, jakie są możliwości manualne.

Zrobotyzowane spawanie a skrócony czas realizacji

Wydłużony czas cyklu pracy zrobotyzowanego spawacza, jak omówiono powyżej, oznacza szybsze wysyłanie części. Zatem, jeśli zainwestujesz w zrobotyzowane spawanie – choć na początku może być to większy wydatek, w ujęciu długoterminowym na pewno szybko się wróci.

Robot spawający – sprawdź jego możliwości!

Dzisiaj znane marki wiedzą, jak mądrze wykorzystać potęgę automatyzacji, aby dostarczać swoim klientom precyzyjne, wysokiej jakości produkty w opłacalny sposób. Jeśli potrzebujesz precyzyjnych usług obróbki metali, robot spawalniczy Panasonic może spełnić Twoje oczekiwania. Zorientuj się, czego dokładnie możesz oczekiwać, jeśli chodzi stanowisko spawalnicze Panasonic dla Twojego zakładu, bądź warsztatu i wykorzystaj potęgę automatyzacji dla swojego biznesu.

Dodaj komentarz