Kobiety na wózkach widłowych

wózek widłowy elektryczny

Jeszcze do niedawna uznawano, że praca na wózkach widłowych przeznaczona jest przede wszystkim dla mężczyzn. Jest to przecież praca ciężka, wymagająca nie tylko odpowiedniej sprawności fizycznej, ale też siły. Okazuje się jednak, że dzisiaj coraz częściej szkolenia na operatorów wózków widłowych organizowane są także dla chętnych pań, które na takim sprzęcie chciałyby pracować.

Wszystko dlatego, że lepsze parametry techniczne nowoczesnych wózków widłowych dają możliwość pracy również kobietom. Przykładem może być wózek widłowy elektryczny, który jest przede wszystkim łatwiejszy w obsłudze, o wiele bardziej bezpieczny, a przy tym tak samo sprawny, jak te tradycyjne, spalinowe.

Dla wielu kobiet to ogromna szansa na znalezienie dobrze płatnej pracy. To kolejna dziedzina zawodowa, w której sprawdzają się nie gorzej niż mężczyźni. Kobiety są już przecież kierowcami autobusów, jeżdżą na Tirach, pracują na budowach. Czemu więc nie miałyby obsługiwać wózków widłowych?

Co ciekawe, organizowane są specjalne szkolenia dla pań, które chciałyby podjąć tego rodzaju pracę. Niektóre ośrodki dają nawet atrakcyjne zniżki, dzięki czemu kobiety mogą uzyskać miano operatora wózka widłowego.

Dodaj komentarz