Jakie możliwości artystom daje Spotify for Artists?

promocja w Spotify

Spotify jest jednym z najpopularniejszych platform z muzyką online. To właśnie na niej każdego dnia działa wielu artystów z całego świata. Dlatego z myślą o nich oraz ostatnich zmianach serwis uruchomił narzędzie Spotfiy for Artists.

Słysząc Spotify wiele osób myśli o playlistach ze świetną muzyką naszych ulubionych artystów. Owszem tak to wygląda z perspektywy zwykłego użytkownika. Jednak co z artystami, którzy chcą budować swoją popularność właśnie o ten serwis? Otóż Spotify wyszło naprzeciw ich potrzebom oferując nowe funkcjonalności w ramach Spotify for Artists. Zanim jednak o nich powiemy, to warto przyjrzeć się istocie powstania tego narzędzia.

Dzisiaj trudno jest połączyć ze sobą artystów, ich menadżerów z wytwórniami i dystrybutorami. Jest to złożony proces, który opiera się na liczyć negocjacjach warunków korzystnych dla obu stron. Często jest również trudno nawiązać kontakt więc tutaj z pomocą ma przyjść Spotify for Artists. Dlatego narzędzie ma ogromne możliwości, ponieważ oferuje szereg opcji. Pierwszą z nich jest dostęp do danych, które możemy dokładnie analizować. Na tej podstawie możemy wyciągnąć wnioski czy prowadzona przez nas promocja w Spotify była skuteczna i miała sens.

Spotify for Artists, czyli jak znaleźć się na playlistach Spotify?

Na podstawie analizy danych możemy dokładnie ustalić jaką ilość odtworzeń miał dany utwór. Jest to kluczowa kwestia, jeśli chcemy przygotować playlistę, która będzie bić rekordy popularności. Na podstawie danych możemy również zauważyć, jakie są tendencje wśród użytkowników i potrzeby, co możemy wykorzystać w naszych dalszych działaniach. Wówczas przeprowadzona optymalizacja będzie naszym kluczem do nowych odbiorców. Jest to również źródło przydatnych informacji dla osób, które nie wiedzą jak znaleźć się na playlistach Spotify.

Jednak aby móc skorzystać z narzędzia Spotify for Artists, powinniśmy w ciągu 21 dni zaakceptować zaproszenie, po którym otrzymamy pełne uprawnienia do zarządzania naszym profilem.