Jak najszybciej mogę skorzystać z rezonansu magnetycznego?

rezonans magnetyczny warszawa

Nie da się ukryć, że badanie rezonansem magnetycznym to w wielu sytuacjach zdecydowanie najlepsza metoda diagnostyczna. Zwłaszcza w przypadku poważnych schorzeń i chorób. Niestety, nie wszyscy pacjenci mogą liczyć na szybki oraz bezproblemowy dostęp do badania.

Przeszkód jest wiele. Przede wszystkim chory musi zdobyć skierowanie od swojego lekarza rodzinnego bądź prowadzącego. Już samo to nie zawsze jest tak proste, jak może się wydawać. Nie wszyscy lekarze są bowiem chętni na wysyłanie pacjentów na badania specjalistyczne. Najpierw wolą skorzystać z innych metod.

Gdy już zdobędziemy skierowanie, musimy zmierzyć się z największą bolączką publicznej służby zdrowia – ogromnymi kolejkami. Wiele osób czeka kilka, kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt miesięcy na swoją kolej. W efekcie ich stan może się pogorszyć, leczenie natomiast stanie się znacznie trudniejsze.

Co więc zrobić, aby uniknąć podobnych problemów? Najlepszym rozwiązaniem wydaje się rezonans magnetyczny prywatnie, a więc realizowany przez placówki niepubliczne.

Czy warto skorzystać z zabiegów prywatnych?

 

Wybierając taką drogę, nie musimy martwić się tak długimi kolejkami, jak w przypadku publicznej służby zdrowia. To jednak nie wszystko. Należy bowiem podkreślić, że jest to rezonans magnetyczny bez skierowania. O tym, czy skorzystamy z badania, nie decyduje lekarzy, tylko my sami. Jeśli wydaje nam się, że jest ono potrzebne, wystarczy, że udamy się do odpowiedniej placówki i wykupimy usługę. Warto w tym miejscu podkreślić, że koszt badania wcale nie jest tak wysoki, jak może się wydawać. Najtańsze usługi kosztują około 400 złotych, natomiast te najdroższe około 1000 złotych.

Oczywiście wiele zależy od tego, jaka klinika będzie przeprowadzała rezonans magnetyczny. Warszawa umożliwia dość swobodny wybór placówek, co jednak nie oznacza, że nie należy ich w jakiś sposób zweryfikować. Najlepszą metodą okaże się analiza opinii wystawianych przez innych pacjentów, którzy chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami z badania.