Jak dopasować strój na motocykl?

kurtka motocyklowa

Strój na motocykl powinien dobrze chronić nas w razie wypadku. Aby tak się stało, powinien być dobrze dopasowany i wygodny. Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Zacznijmy od tego, że wybór odzieży motocyklowej uzależniony jest od aktywności motocyklowej. Inaczej ubierzemy się jeżdżąc po mieście, a inaczej poza. Pamiętajmy o tym, że ubranie na motor powinno zapewnić nam bezpieczeństwo, a przy tym zminimalizować konsekwencje upadku. Dlatego odzież powinna być dopasowana do ciała. Np. kombinezon motocyklowy powinien pozostać na swoim miejscu w przypadku ochrony łokci i kolan.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Dopasowując strój powinniśmy go po pierwsze ubrać i przymierzyć. Jeśli kombinezon na motor nie pasuje, albo uwiera, przymierzmy inny rozmiar. Warto też sprawdzić, czy kombinezon ma zamontowane protektory, które ochronią nas.

Motocykl do miasta

Jeśli chcesz poruszać się po mieście,  możesz zakupić kurtkę miejską. Latem sprawdzi się kurtka na motor, która jest przewiewna. Warto wiedzieć, że wielu producentów przygotowało możliwość spięcia kurtki razem ze spodniami. Podnosi to bezpieczeństwo w przypadku upadku. Uniemożliwia to oddzielnie kurtki oraz spodni. Zapobiegnie też podwijaniu się kurtki w chłodne dni i marznięciu.

W przypadku wycieczek turystycznych warto postawić na strój, który będzie funkcjonalny i wszechstronny. Zazwyczaj strój taki powinien być wyposażony w membranę i podpinkę. Przyda nam się zarówno jesienią, jak i wiosną. Warto by odzież taka miała też dużo kieszeni. W czasie podróży można tam włożyć portfel czy telefon. Zadbajmy też, by miały protektory na łokciach, barkach, plecach. Szczeliny wentylacyjne z kolei, poprawiają przepływ powietrza.

Bez względu na wybrany warto, dokładnie przymierzyć strój i sprawdzić na stojąco, jak się w nim czujemy.