Informatyka dla gabinetów stomatologicznych

sklep dentystyczny warszawa

Nie jest tajemnicą, że informatyka coraz częściej wkrada się również i do gabinetów stomatologicznych. Nowoczesnego oprogramowania nie oferuje oczywiście sklep akcesoria stomatologiczne, lecz specjalne, przygotowane do tego podmioty. A co do tego, że jego popularność rośnie, nie trzeba chyba nikogo przekonywać.

Zarządzanie gabinetem

Jednym z najczęściej spotykanych narzędzi teleinformatycznych, z jakich korzysta gabinet stomatologiczny, jest oczywiście oprogramowanie służące do zarządzania jego pracą. W tym celu nabywa się program, który pozwala na umawianie wizyt, rejestrację czasu pracy, a także jest dostępny dla użytkowników zewnętrznych, którzy dzięki niemu mogą sprawdzić najbliższy, wolny termin. Takie informatyczne sklep instrumenty stomatologiczne potrafią również wysyłać powiadomienia (w formie maili lub sms-ów), dzięki czemu można łatwo przypomnieć sobie o nadchodzącym terminie wizyty.

Zarządzanie sprzętem

Na tym jednak możliwości narzędzi teleinformatycznych w gabinecie stomatologicznym się nie kończą. Oprogramowanie może być również wykorzystywane do obsługi sprzętu. Dla przykładu, system zajmujący się wykonywaniem zdjęć jamy ustnej, musi być wyposażony w specjalny program zapewniający możliwość zapisu wykonanych zdjęć. Cyfrowe narzędzia stomatologiczne mogą być też stosowane do obsługi systemów odpowiedzialnych za dozowanie środków ograniczających ból. Programy te pozwalają na skuteczne zarządzanie znieczuleniem w odniesieniu do czasu pracy urządzenia.

Strona internetowa

W tym wszystkim można zapomnieć o tym, jak ważna dla gabinetu stomatologicznego (zwłaszcza prywatnego) jest strona internetowa. Również i ona jest swoistym programem, w ramach którego udostępniane są dane zewnętrznym użytkownikom. Na stronie można osadzić blog, a także udostępnić newsletter. Jednym słowem – możliwości takiego oprogramowania są nieograniczone.

Podsumowując, instrumenty stomatologiczne sklep już dawno wykraczają poza swe pierwotne zastosowanie. Warto o tym pamiętać, decydując się na założenie własnego gabinetu stomatologicznego.

Dodaj komentarz