Do czego służy ramka do tablicy rejestracyjnej?

ramki do tablic rejestracyjnych

Sama tablica rejestracyjna jest obowiązkowym elementem każdego pojazdu mechanicznego. Jest świadectwem zarejestrowania samochodu czy motocykla. Indywidualne numery, jakie są nadawane każdemu pojazdowi, pozwalają na jego łatwą identyfikację. W przypadku samochodów tablica rejestracyjna musi znaleźć się zarówno z przodu, jak i z tyłu auta.

Coraz częściej właściciele takich pojazdów decydują się również na zakup dodatkowego elementu do tablicy rejestracyjnej. To ramki na tablice rejestracyjne. Okazuje się, że ten detal wykazuje aż kilka różnych, istotnych funkcji.

Przede wszystkim zabezpiecza tablicę rejestracyjną przed zgubieniem. Czy wiesz, że bez tablicy rejestracyjnej pojazd nie może poruszać się po polskich drogach? Grozi za to surowy mandat. Wyrobienie nowej tablicy trwa jednak dość długo i wiąże się ze skomplikowaną procedurą. Funkcja ochronna tablicy jest więc niezwykle ważna.

Co więcej, ramki do tablic rejestracyjnych stanowią też element estetyczny – o ile ładniej wygląda tablica z ramką.

Floty aut wykorzystują ten element także w celach reklamowych. I chociaż ramki nie posiadają zbyt dużego obszaru do zamieszczania na nich przekazu reklamowego, to znajduje się na nich miejsce, by znalazło się tam logo firmy, jej dane teleadresowe czy też hasło wizerunkowe.

Jeden tak minimalny element, a jak wiele funkcji spełnia. Dodajmy do tego, że zakup ramki do tablicy rejestracyjny nie kosztuje dużo, jest to też jedna inwestycja na wiele lat.