Czy frytkownica beztłuszczowa to dobry pomysł w kuchni?

frytkownica beztłuszczowa

Człowiek ma czasami ochotę na nie do końca zdrową przekąskę. Frytki, hamburgery, czipsy i inne przekąski uważane za niekoniecznie dobre dietetycznie i tak cieszą podniebienie konsumentów. Wyspecjalizowani producenci zmieniają jednak zasady gry i stopniowo na rynek wchodzą zaawansowane technologicznie frytkownice beztłuszczowe (https://www.sklep.instant-pot.pl/pl/menu/air-fryer-frytkownice-beztluszczowe-268) umożliwiające przygotowanie ulubionych posiłków, ale bez skutków ubocznych, a wręcz z właściwościami zdrowotnymi. Czy nowoczesna frytkownica to dobre rozwiązanie do kuchni? Poniżej znajdziesz kilka podpowiedzi.

Jakimi właściwościami wyróżnia się frytkownica beztłuszczowa i co warto wiedzieć o sprzęcie?

Przede wszystkim frytkownica na gorące powietrze posiada wiele funkcji związanych z obróbką potrawy, w tym ruszt, grill, podgrzewanie, syncook. Frytkownica to niezwykle ciekawe urządzenie przyśpieszające robienie pożywnych obiadów z pełną kontrolą nad procesem. W dopracowanych urządzeniach śledzisz postęp przygotowania potraw przez przezroczystą szybkę, a to dopiero początek zalet. Kolejna interesująca korzyść to obróbka dwóch innych potraw w tym samym czasie, bez przechodzenia smaku, ani zapachu pomiędzy strefami. Dwóch domowników ma ochotę na coś innego? Jedno urządzenie w takim przypadku się sprawdzi i ograniczy problemy organizacyjne. Frytkownica niskotłuszczowa potrafi już samodzielnie dopasować parametry do wsadu. Zależy Ci na apetycznej, chrupiącej panierce? Z reguły nie musisz niczego dodatkowo ustawiać. Sprzęt poradzi sobie z tym samodzielnie. W niskotłuszczowej frytkownicy stosujesz niewiele oleju, nawet do 96% mniej w stosunku do standardowej obróbki. A to oznacza poprawienie jakości samej potrawy i oczywiście zdrowia.

Dlaczego warto zainwestować w solidną frytkownicę?

Jeżeli zależy Ci na solidnej frytkownicy postaraj się o maksymalizację pojemności wsadu i zwróć uwagę na dołączone akcesoria, gwarancję, opinie dotychczasowych użytkowników, certyfikaty, laur konsumenta, rozbudowane ustawienia, innowacyjne technologie zastosowane przez producenta.

Dodaj komentarz